صدا انرژی ماشین دستگاه استفاده اخبار علمی و آموزشی

صدا: انرژی ماشین دستگاه استفاده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نیروی انتظامی ملتهب‌کنندگان بازار را معرفی کند ، به جهنم که می‌خواهید تحریم کنید

رییس قوه قضاییه گفت: این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

نیروی انتظامی ملتهب‌کنندگان بازار را معرفی کند ، به جهنم که می‌خواهید تحریم کنید

به جهنم که می خواهید تحریم کنید/ نیروی انتظامی ملتهب کنندگان بازار را معرفی کند

عبارات مهم : ایران

رییس قوه قضاییه گفت: این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

به گزارش ایسنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در همایش سراسری قوه قضاییه ضمن تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضاییه و گرامی داشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی و شهدای ۷۲ تن گفت: اگر بخواهیم کارها قوه قضاییه را امروز ارایه کنیم ولو به میزان گزارش فهرست گونه، از حوصله جلسه خارج است.

وی با اشاره به اوضاع کنونی کشور گفت: توصیه اول مربوط است به اوضاع کشور عزیزمان ایران در منطقه و بیان توانمندی هایی که داریم و اقتدار بالای نظم جمهوری اسلامی در منطقه و توانمندی های نظامی و منابع انسانی بسیار گران بها و استعدادهایی که در کشور وجود دارد و بصیرت مردم که در صحنه حضور دارند و منابع غنی نفت و گاز در کشور همه از جهات اقتدار به آینده است و اینکه این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

نیروی انتظامی ملتهب‌کنندگان بازار را معرفی کند ، به جهنم که می‌خواهید تحریم کنید

رییس قوه قضاییه افزود: توصیه دیگر این است که دشمن تلاش دارد این توانمندی ها را از بین ببرد و کشور عزیزمان ایران هراسی شدیدی را در سطح منطقه دنبال کند در حالی که کشور عزیزمان ایران بلند گفته اقتدار ما دفاعی است ولی دشمن های و سلطه جهانی در مقام کشور عزیزمان ایران هراسی به همه دنیا و در منطقه جهت چاپیدن کشورهای منطقه است.

وی افزود: غربی ها پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی را جلو برده اند تا بتوانند به منافع کشورهای منطقه دست پیدا کنند و از آنها مانند گاو شیرده شیرشان را بدوشند.

رییس قوه قضاییه گفت: این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

آملی لاریجانی با اشاره به قصاص متهم اتفاق پاسداران گفت: همین چند روز اخیر نسبت به اجرای حکم قصاص یک فردی که اقدامش داعش وار بود دیدید چه حرفهایی زدند، آن هم قاتلی که در منظر عمومی جامعه چندین جوان بی گناه را کشت.همین متهم در چندین نوبت دادگاه هیچ گاه حرف ها و اقدام خودش را نفی نکرد و فقط می گفت من قصد قتل نداشتم ولی با آن ابزار قتاله وارد میدان شد و جوانان را به شهادت رساند. این فرد در دادگاه و با طی همه مراحل و تشریفات پیگیری به پرونده ها به قصاص محکوم شد و بعد از تایید حکم با توجه به درخواست اولیای دم به دار اویخته شد. باید از استکبار پرسید شما چه کاره هستید که از هزاران کیلومتر آن طرف تر در امور داخلی کشور ما دخالت می کنید شما مگر دادگاه را دیده اید یا پرونده را خوانده اید؟

وی افزود: مسئله این است که دشمن های از هر وسیله ای استفاده می کنند جهت آنکه ضد انقلاب را تقویت کنند و چقدر نابخردانه است که عده ای در داخل کشور با آنها هم نوایی می کنند و به این حکم شبهه وارد می کنند. در یکی از سخنان یکی از وکلا گفته بود وکلا درخصوص این پرونده شبهه دارند در حالی که در اینجا اصلا شبهه چند وکیل موضوعیت ندارد و باید تعجب کرد که آیا یک مساله به این روشنی را وزارت امور خارجه امریکا راجع به اش نظر می دهند. اینها چیزی نیست جز اینکه سلطه گران قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی دارند.

رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه جنگ روانی دشمن تخیل نیست، تصریح کرد: توصیه دیگر این است که در مواجهه با این سلطه گری مسئولین در نظام چه وظیفه ای دارند که همانا وظیفه بزرگ حفظ وحدت است و گرچه اختلاف سلایق یک امر طبیعی است ولی نباید این اختلاف سلیقه باعث از بین رفتن وحدت شود. خوشبختانه امروز با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری یک همگرایی و وحدت خوبی میان همه بخش های نظام وجود دارد و انسجام ما در برابر دشمن های بیش از پیش شده است است.

نیروی انتظامی ملتهب‌کنندگان بازار را معرفی کند ، به جهنم که می‌خواهید تحریم کنید

وی افزود: امروز مسایل اقتصادی و معیشتی مردم مساله مهمی است و مساله اول کشور است و باید بدانیم که دشمن امروز در فکر حمله نظامی نیست بلکه قصد رخنه از همین طریق یعنی فشار آوردن بر معیشت مردم را دارد و می خواهد اوضاع اقتصادی ما را بر هم بریزد. لذا همه مسئولان نظام باید به این عنوان فکر کنند و حواسشان به اصلاح اوضاع اقتصادی کشور اعم از تولید و اوضاع کسب و کار باشد و قوه قضاییه هم نقش اساسی دارد. البته یک سری مولفه های منطقی جهت برهم ریختن بازار اقتصادی وجود دارد. جهت مثال وجود نقدینگی اوج در دست مردم خودش مشکلاتی را ایجاد می کند.

آملی لاریجانی تاکید کرد: دشمن تلاش می کند با جنگ روانی باعث بر هم ریختن اقتصاد کشورمان شود و می خواهد وضع کشور را بهم بریزد.شما تلاطمات این چند روز را در بازار ماشین و مسکن و ارز دیدید.

رییس قوه قضاییه گفت: این نظام با داشتن این امکانات امکان مقابله با سلطه جهانی را دارد.

رییس قوه قضاییه با اشاره به حوادث روز گذشته در بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: روز گذشته و روزهای قبل تر دیدید که عده ای قصد آشوب داشتند و می درخواست کردند بازار پایتخت کشور عزیزمان ایران را به تعطیلی بکشانند که با تلاش نیروی انتظامی این امر محقق نشد. هر چند زیاد کردن نقدینگی بی تاثیر نبوده است ولی عده ای با سرمایه های کلانشان قصد بر هم زدن ثبات اقتصادی را دارند. این افراد با ریختن پولشان در بازار و جمع کردن دلار و سکه می خواهند بازار را ملتهب کنند و نیروهای اطلاعاتی باید تلاش کنند این افراد را شناسایی کنند. این کارها خیانت به مردم و نظام است و ما به هیچ عنوان کوتاه نمی آییم و با این افراد برخورد می کنیم و هشدار می دهیم که این کار به عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور مجازات سنگینی دارد و اگر مصداق افساد فی الارض باشد طبق قانون اعدام برایشان در نظر میگیریم و هیچ کوتاهی هم در این زمینه نخواهیم داشت.

وی افزود: نیروهای امنیتی موظفند در مناسب ترین وقت اینها را معرفی کنند تا قوه قضاییه هم به طور جد با آنها برخورد کند و آنها نمی توانند در آینده بگویند ما خبر نداشتیم و نمی دانستیم. به دولتی ها و غیر دولتی ها و به همه هشدار می دهیم که حوسشان جمع باشد لیکن دستگاه قضایی حتما با مقصران و آنها که دخیل بوده اند برخورد جدی خواهد کرد و اینها نمی توانند در آینده بگویند که ما قصدمان این نبود که اخلال کنیم. امروز همه می دانند که هر اقدامی که به ضرر مردم تمام شود، قطعا ما با آنها برخورد جدی می کنیم.

نیروی انتظامی ملتهب‌کنندگان بازار را معرفی کند ، به جهنم که می‌خواهید تحریم کنید

وی افزود: این عنوان اصلا توجیه ندارد که یک شبه هزار تومان روی قیمت دلار برود. هرچند که یک سری بی تدبیری وجود دارد و نباید می گفتند که هر کسی می خواهد بیاید هر تعداد سکه بخرد. امروز جنگ اقتصادی است و هر عملیات روانی جدیدی دارد. به جهنم که تحریم ها را انجام می دهید کشور ما نیرومند است و مردم ما حاضر نیستند گوش به وعده های پوچ شما بدهند.

آملی لاریجانی با بیان اینکه افساد فی الارض در قانون تبیین شده است است و هر کس به طور گسترده مرتکب جنایت و اخلال در نظام اقتصادی کشور شود مشمول آن می شود و آنها حق ندارند فردا که مورد تعقیب قرار گرفتند بگویند ما نمی دانستیم کارمان اخلال در نظام اقتصادی کشور هست، گفت: ما حتما با آنهایی که یک شبه بازار ارز و سکه را اوج و پایین می کنند، برخورد می شود. امروز در درون کشور اداره کردن کارخانه و اداره کردن کارگران کاری جهادگونه است و چرخاندن این چرخ ها کار مشکل است ولی ضمن تقدیر از اینها می دانیم که امروز یک اجماع بزرگ جهت حمایت از تولید ملی وجود دارد.

وی با بیان اینکه قوه قضاییه حمایت از تولید داخلی را وظیفه خود می داند و به همین جهت ما با تمام توان در این زمینه تلاش می کنیم و به روسای دادگستری ها اعلام کردیم که یک معاونت در خصوص حمایت از تولید داخلی داشته باشند گفت: درست نیست اگر کارگرها اعتراضی داشتند بلافاصله از آنها شکایت شود بلکه باید در استان ها به صورت مورد به مورد حل شود، استانداری ها هم باید در اینجا فعال باشند، پرسشها را بشنوند و در جهت حل آن تلاش کنند.

رییس قوه قضاییه افزود: مردم ما حاضر نیستند عزت و استقلال خود را پای ادعاهای پوچ غرب بدهند و اینطور نیست که رزق الهی در دست ترامپ باشد. بازاریان ما متحد و منسجم هستند و اوضاع کشور را درک می کنند، ما اطلاع وسیع داریم که این آشوب های دیروز کار دیگران هست. با کسانی که اخلال می کنند، شیشه مغازه ها را می شکنند و آتش می افروزند برخورد قاطع خواهد شد.

وی افزود: مبارزه با قاچاق کالا یک اقدام فرا قوه ای هست، نباید کشور جهت ورود کالا باز باشد، باید از ضربه ای که از ناحیه قاچاق به کشور می خوریم جلوگیری کنیم البته یکسری کارها بازدارنده انجام شده است ولی کافی نیست. ١٢ میلیارد دلار قاچاق کالا صورت گرفته که بیشترین ضربه را به کشور زده است.

رییس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه بحث های اقتصادی هم مشمول بر حقوق عامه می شود گفت: ما محدودیت دولت را می دانیم ولی نباید کار روی زمین بماند، بحث حقوق عامه نیاز به قانون دارد و از دادستان کل کشور خواستم که در این زمینه وارد شوند و امیدواریم به دستورالعمل یا قانون مشخصی برسند.

وی با اشاره به بحث اینترنت گفت: قوه قضاییه مخالف استفاده از اینترنت و اینترنت نیست و شاید من از دیگر روسای قوا استفاده بیشتری داشته باشم ولی بحث این است که آیا به عنوان نظام جمهوری اسلامی حق داریم به ادعای وجود اینترنت بستر و شاهراه جهت دشمن ایجاد کنیم؟

امروز داشتن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که سرور آن در خارج کشور است به معنی دادن شاهراه به دشمن هست. اینکه بخشی از اطلاعات و اینترنت کشور در دست فضایی همچون خبر رسان تلگرام باشد و خدا را بنده نباشد و اگر جرمی صورت گرفت نتوان پیگیری کرد پذیرفتنی نیست. ما معتقدیم اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … باید با اقتدار و توانمندی های اوج در کشور باشند و از حریم شخصی هم دفاع می کنیم و متجاوز به حریم شخصی را تحت تعقیب قرار می دهیم.

آملی لاریجانی افزود: تمام کسانی که با بحث اینترنت ارتباط دارند می دانند فضایی مثل خبر رسان تلگرام جهت امنیت ملی اشکال دارد، تمام نیروهای امنیتی هم به این عنوان اذعان داشتند و چندین هزار شکایت از این شبکه ها داشتیم.

وی گفت: قوه قضاییه باید فصل الخصومت باشد و پیگیری به دعاوی کار مهم قوه قضاییه است و اینکه عده ای به عنوان نقد راه بیفتند کار درستی نیست و من می بینم عده ای از وکلا شروع به فضاسازی می کنند که درست نیست. قوه باید مقتدر باشد و آخرین حرف را بزند. انجام وظایف عظیمی که قانون اساسی و شرع بر ما گذاشته نیاز به ساختن مدیر و کارمند و… دارد و در فضای بسیار بد که رسانه های غربی راه انداختند کار شما سخت است و حل شدن همه پرسشها باید به حق باشد و هیچ قدرتی در عالم جز با حق نیست.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه از افراط و تفریط در بحث مبارزه با فساد باید بپرهیزیم، اظهار کرد: قوای قضاییه و مجریه در این حوزه وظایفی دارند و همه انتظارات را از قوه قضاییه داشتن اشتباه است لیکن دستگاه های اجرایی باید سر منشاءهای فساد را ببندند. در جریان فساد سه هزار میلیاردی، می دانید چه مقدار هزینه جهت قوه قضاییه داشت؟ ادعای فساد سیستماتیک را بعضی مطرح می کنند که 100 درصد با آن مخالف هستم. گویی سیستم های ما به نحو سیستماتیک فساد می کنند که غلط هست. آیا این حرف را می زنیم؟ بعضی در درون کشور فساد سیستماتیک را مطرح و این گونه معنا می کنند که دستگاهی که باید نظارت و برخورد کند، در خودش فساد هست. چه زمانی ما می توانیم بگوییم یک دستگاه قضایی 100 درصد پاک شده است است؟ آیا حرف هایی می زنیم و در اذهان می اندازیم که بعدا نیز نمی توانیم پاک کنیم. قبول داریم در دستگاه های اجرایی و قضایی فساد وجود دارد ولی مهم این است که مسئولان قاطعانه برخورد کنند.

وی افزود: در دستگاه قضایی مدت زیادی است که مسئولان نظارتی به شدت با فساد برخورد می کنند و نظارت های پنهان صورت می گیرد و با قضات و کارمند متخلف برخورد می شود. نباید این طور مسئله ای را بزرگنمایی کرد و موجب ناامیدی مردم شویم. اگر مردم در جایی تخلفی دیدند و کسی طلب رشوه کرد آن را گزارش دهند.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | برخورد | اقتصادی | قوه قضاییه | برخورد قاطع | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs