صدا انرژی ماشین دستگاه استفاده اخبار علمی و آموزشی

صدا: انرژی ماشین دستگاه استفاده اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه‌های بین‌المللی

در مراسم رژه نیروهای مسلح هم‌زمان با شروع هفته دفاع مقدس از سامانه موشکی “خرمشهر” به عنوان دستاورد تازه وزارت دفاع کشورمان رونمایی شد. این مناسبت بازتاب گسترده‌

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه‌های بین‌المللی

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه های بین المللی

عبارات مهم : ایران

در مراسم رژه نیروهای مسلح هم وقت با شروع هفته دفاع مقدس از سامانه موشکی “خرمشهر” به عنوان دستاورد تازه وزارت دفاع کشورمان رونمایی شد. این مناسبت بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشته است.

به گزارش ایسنا، کشور عزیزمان ایران در چالش با دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا روز جمعه در یک رژه نظامی از سامانه موشکی تازه خود رونمایی و اعلام کرد که این موشک را به طور موفقیت آمیز آزمایش کرده است.

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه‌های بین‌المللی

ایران با بی اعتنایی به هشدارهای ترامپ که گفته است می خواهد از توافق هسته ای خارج شود، از موشک تازه خود با نام “خرمشهر” رونمایی کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با اعلام خبر رونمایی از سامانه موشکی خرمشهر گزارش داد: سپاه پاسداران کشور عزیزمان ایران در حالی از موشک تازه خود رونمایی کرد که این موشک دور برد توانایی نشانه قرار دادن زیاد نقاط خاورمیانه، از جمله اسرائیل را دارد.

در مراسم رژه نیروهای مسلح هم‌زمان با شروع هفته دفاع مقدس از سامانه موشکی “خرمشهر” به عنوان دستاورد تازه وزارت دفاع کشورمان رونمایی شد. این مناسبت بازتاب گسترده‌

این اقدام یک عرض اندام مستقیم در برابر دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا است که در ماه اوت طرحی را به امضا رساند که تحریم هایی را علیه کشور عزیزمان ایران به بهانه برنامه موشکی این کشور وضع می کند.

اگرچه کشور عزیزمان ایران پیش از این نیز اعلام کرده بود که موشک میان برد دارد، این نخستین باری است که یک موشک با بردی حدود 2 هزار کیلومتر را به طور علنی به نمایش می گذارد.

آسوشیتدپرس در ادامه گزارش به سخنان مدیر جمهور کشورمان در رژه روز جمعه اشاره کرده است که گفت: کشور عزیزمان ایران دست از برنامه موشکی خود برنمی دارد و به توسعه ظرفیت های نظامی اش ادامه می دهد.

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه‌های بین‌المللی

روزنامه لس آنجلس تایمز نیز نوشت: حسن روحانی مدیر جمهور کشور عزیزمان ایران هم وقت با رونمایی از سامانه موشکی تازه این کشور در یک رژه نظامی تاکید کرد که جمهوری اسلامی به هر قیمتی، با وجود پرخاشگری آمریکا و اسرائیل از خود دفاع خواهد کرد و از هیچ کس جهت دفاع از سرزمین خود اجازه نمی گیرد.

این در حالی است که مدیر جمهور ترامپ از قدرت های جهانی خواسته است تا کشور عزیزمان ایران را جهت توقف توسعه موشک هایش تحت فشار قرار دهند.

در مراسم رژه نیروهای مسلح هم‌زمان با شروع هفته دفاع مقدس از سامانه موشکی “خرمشهر” به عنوان دستاورد تازه وزارت دفاع کشورمان رونمایی شد. این مناسبت بازتاب گسترده‌

ترامپ همچنین با انتقاد از توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه 1+5 آن را توافقی بد می داند که یا باید اصلاح شود یا اینکه آمریکا آن را کنار می گذارد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: موشک بالستیک تازه کشور عزیزمان ایران حدود 2 هزار متر برد دارد که می تواند اسرائیل را نشانه قرار دهد و چند کلاهک حمل کند.

بازتاب رونمایی از موشک خرمشهر در رسانه‌های بین‌المللی

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: در حالی که جنگ کلامی میان پایتخت کشور عزیزمان ایران و واشنگتن شدت می گیرد، مدیر جمهور حسن روحانی روز جمعه تاکید کرد که کشور عزیزمان ایران به توسعه برنامه موشکی اش ادامه می دهد و جهت این کار از هیچ کس اجازه نمی گیرد.

وی هم وقت با رونمایی موشک تازه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این بیانات را بیان کرد. موشکی که توانایی نشانه قرار دادن اغلب نقاط خاورمیانه، مشمول بر اسرائیل را دارد.

به نوشته نیویورک تایمز، اگرچه آمریکا تلاش می کند فن آوری موشک های بالستیک کشور عزیزمان ایران را محدود کند، توافق هسته ای که سال 2015 میان این کشور و قدرت های جهانی حاصل شد، کشور عزیزمان ایران را از توسعه این تسلیحات منع نمی کند.

دولت آمریکا یکی از نقاط ضعف توافق هسته ای را مشمول بر نشدن برنامه موشکی کشور عزیزمان ایران می داند.

رسانه های صهیونیستی نیز روزهای جمعه و شنبه به طور گسترده خبر رونمایی از موشک خرمشهر را منتشر کردند.

روزنامه هاآرتص نوشت: کشور عزیزمان ایران به طور موفقیت آمیز موشک بالستیک جدیدی را آزمایش کرد که می تواند اسرائیل را نشانه قرار دهد و چندین کلاهک را حمل کند.

این اقدام بعد از آن انجام شد که دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا در صحبت اش در شرکت ملل توافق هسته ای را مایه شرمساری خواند و گفت که این، یکی از بدترین توافقاتی است که آمریکا تاکنون وارد آن شده است است.

روزنامه تایمز آو اسرائیل نیز نوشت: کشور عزیزمان ایران با وجود هشدارهای آمریکا موشکی تازه آزمایش کرد که می تواند به اسرائیل برسد.

همچنین روزنامه اورشلیم پست در گزارش خود با عنوان «ایران در مقابله با آمریکا موشک بالستیک تازه آزمایش کرد» نوشت که این موشک روز جمعه در یک رژه نظامی رونمایی شد و پایتخت کشور عزیزمان ایران بلافاصله ویدئویی انتشار داده است که نشان می داد این موشک به طور موفقیت آمیز پرتاب شده است است.

علاوه بر این، شبکه سی ان ان گزارش داد: کشور عزیزمان ایران روز جمعه از یک موشک بالستیک تازه رونمایی کرد. هم وقت مدیر جمهور این کشور با دفاع از حق کشور عزیزمان ایران جهت تقویت توان دفاعی اش فشار بر دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا را زیاد کردن داد.

شبکه های ان بی سی، ان پی آر، سی بی اس نیوز و روزنامه های واشنگتن تایمز، ایندیا تایمز و بسیاری دیگر از جمله رسانه هایی بودند که خبر رونمایی سامانه موشکی خرمشهر را با شرح منتشر کردند.

واژه های کلیدی: ایران | خرمشهر | آمریکا | خرمشهر | رونمایی | اسرائیل | روزنامه | آمریکایی | دونالد ترامپ | رونمایی موشک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs